Заява Закарпатської обласної ради профспілок щодо професійно-технічної освіти України

Заява Закарпатської обласної ради профспілок щодо професійно-технічної освіти України

ЗАЯВА

Закарпатської обласної ради профспілок

 

Закарпатська обласна рада профспілок підтримує звернення Президії Федерації профспілок України до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України у зв’язку з катастрофічною ситуацією, що склалася в системі професійно-технічної освіти України через прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Його розглянуто на нараді голів профкомів профтехучилищ області та голів обласних організацій галузевих профспілок 5 лютого 2016 року.

Припинення державного фінансування закладів професійно-технічної освіти зумовить руйнування загальнодержавної системи підготовки робітничих кадрів, позбавить молодих людей конституційних прав на професійну освіту, а педагогічних працівників ПТУ – засобів для існування. Ліквідація професійно-технічних навчальних закладів призведе до погіршення соціального становища незахищених верств учнівської молоді та педагогів, що викличе зростання соціального напруження у трудових колективах ПТУ, загострення криміногенної ситуації в області.

Закарпатська обласна рада профспілок вважає доцільним:

  1. Звернутися до Верховної Ради України, народних депутатів від Закарпатської області, Кабінету Міністрів України:

– при внесенні змін до Державного бюджету України на 2016 рік передбачити фінансування професійно-технічних навчальних закладів у формі освітньої субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам;

  1. Звернутися до Закарпатської обласної державної адміністрації і обласної ради:

– з метою збереження ПТУ провести за участі профспілок моніторинг матеріально-технічної бази, фінансового стану профтехучилищ, визначити потреби ринку праці у фахівцях, яких вони готують;

– розробити стратегію функціонування мережі професійно-технічних училищ, створення базових навчальних центрів у області у 2016-2017 навчальному році, забезпечення соціального захисту працівників ПТУ.  

Голова Закарпатської обласної                                              В.Ю. Фленько

ради профспілок

5 лютого 2016р.