Звернення до Голови ЦК Профспілки щодо доплати для громадян, які проживають у...

Звернення до Голови ЦК Профспілки щодо доплати для громадян, які проживають у населених пунктах зі статусом гірських

Шановний Георгію Федоровичу!

Президія комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки висловлює стурбованість з приводу застосування мінімальних гарантій в оплаті праці педагогічним та іншим працівникам навчальних закладів та установ освіти області, яким за рішенням Кабінету Міністрів України (постанова № 648 від 11.08.1995 р.) тарифні ставки і посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.

Протягом грудня 2016 року Парламентом прийнято низку законодавчих актів у сфері оплати праці, зокрема Закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№1774-VIII від 06.12.2016 р.) та «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№1801-VIII від 21.12.2016 р.), яким встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 грн.

Підвищення мінімальної заробітної плати включило в себе також гарантовану державою доплату у розмірі 25 % посадового окладу (тарифної ставки) для громадян, які проживають у населених пунктах зі статусом гірських.

Критерії, за якими населені пункти набувають статусу гірських, основні засади державної політики щодо розвитку гірських населених пунктів та гарантії соціального захисту громадян, що у них проживають, працюють або навчаються, визначені Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

Фактично для низькооплачуваних працівників, що проживають та працюють в населених пунктах зі статусом гірських,  ця доплата нівельована, оскільки вона включена до мінімальної заробітної плати.

Враховуючи те, що серед працівників галузі  в Закарпатській області статус гірських  мають 5820 працівників, серед яких більшість станом на січень 2017 року отримали заробітну плату 3200 грн., просимо розглянути питання щодо встановлення понад розмір мінімальної заробітної плати надбавки, визначеної Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.1995 № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах», та ініціювати розгляд даного питання перед Федерацією профспілок України.

За дорученням учасників президії

комітету Закарпатської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки

З повагою

Голова обласної організації                    Т.Ф. Повханич