Строки для повернення авансу, якщо відрядження не відбулося

Строки для повернення авансу, якщо відрядження не відбулося

Податківці нагадують, що на повернення коштів (авансу) до каси підприємства у працівника є 3 банківські дні з дня прийняття рішення про відміну поїздки.

ДФС  нагадує, що кошти (аванс) відрядженому працівникові повинні видаватися перед від’їздом у відрядження.

Якщо працівник отримав аванс на відрядження і не виїхав, то він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути до каси підприємства зазначені кошти.

При цьому, у разі неповернення таким працівником протягом трьох банківських днів авансу на відрядження, сума таких коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, включається до оподатковуваного доходу такого працівника.

Такий строк повернення коштів встановлено п. 11 розд. ІІ Інструкції №59, норми якої не поширюються на підприємства небюджетної сфери. Тому підприємствам небюджетної сфери порядок та строки повернення коштів виданих на відрядження, яке скасовано, слід включити у розроблене Положення про відрядження.

Крім того, оскільки кошти було отримано працівником для відрядження,  то такий працівник має подати ще й авансовий звіт.

Фінансовий відділ обласної організації Профспілки