У Берегівській гімназії оволодівали азами профспілкової грамотності

У Берегівській гімназії оволодівали азами профспілкової грамотності

   З  ініціативи освітянської профспілки Берегова (голова Марія Бубняк) в українській гімназії відбувся тематично-показовий відкритий урок “Трудове право. Право на працю. Захист прав працюючих”. На цей уміло продуманий виховний захід, який у місті проводиться вперше, прийшли не тільки учні двох шостих (“А” і “Б”) гімназійних класів (зазвичай 10-х), але й профспілкові активісти з решти навчальних закладів, дитсадків, установ. Урок на високому рівні провів директор навчально-освітнього закладу, історик за фахом Володимир Кенийз. Досвідчений педагог принагідно використав слайди з багатогранного життя цієї громадської організації, розповів про історію профспілок нашої країни та у закордонні. Відтак навів конкретні приклади, як профспілки України намагаються захистити права громадян незалежної держави. Урок, на якому свої питання задавали як гості, так і учні, пройшов напрочуд змістовно, цікаво та оригінально. У зв’язку із цим підкреслимо: усі, хто дотепер недостатньо знав про Федерацію профспілок України, ЦК комітет Профспілки працівників освіти і науки, обласну та міську організацію Профспілки значно поглибили свої пізнання, обізнаність, покращили ерудицію у цьому плані.

   До слова, що профспілкову тему та ситуацію у найбільшому громадському об‘єднанні країни директор гімназії знає не з чужих слів і не з теорії, а із власного досвіду. Бо свого часу очолював вчительську профспілку Берегівського району, а згодом навіть міста. Якщо “районну” естафету перейняв від покійного на сьогодні Івана Маргітича, то міську профспілку “залишив” на Оксану Рябікову. Але зараз, як уже було сказано, її очолює висококласний організатор громадських справ, педагог і колишній керівник освітнього управління Берегова Марія Бубняк. Вона також повідала, що на Україні з ініціативи ФПУ 2017-ий оголошено роком профспілок. Доповнюючи оратора, лідер профспілки згадала, як берегівські вчителі з метою захисту своїх прав їздили на мітинги до Києва. Жоден захід у столиці стосовно боротьби освітян за підвищення життєвого рівня, заробітних плат не проходив без берегівчан. У складі закарпатської делегації вони завжди проявляли активність.

   Тематично-показовий урок у гімназії пройшов під девізом «Рік первинної профспілкової організації». Тож відтепер берегівські активісти-освітяни, учні-гімназисти глибше розумітимуть роль Всеукраїнської профспілки у нашому житті, яка у цей непростий час повинна захищати кожного конкретного педагога, працівника освітнього закладу. Старшокласники відповідали та життєві сюжети коментували протягом уроку, натомість активісти з цього приводу ділилися думками вже після цієї «профспілкової» сорокап‘ятихвлинки.

проф проф 1

                                                                            Михайло Папіш кореспондент газети «Берегово»