Туристичними маршрутами України

Туристичними маршрутами України

   Вже стало доброю  традицією, що після закінчення навчального року більшість членів профспілки Репинської ЗОШ І-ІІІ ст. Міжгірського району їдуть  туристичними місцями України.

   Минулого року освітяни побували у Львові. Враження неймовірні. Це і Львівський  академічний театр опери та балету, балет «Лілея», Ратуша, де всі мали унікальну можливість  з висоти  пташиного польоту оглянути панораму старовинного міста Львова,  майстерня шоколаду, Собор Святого Юрія 18 ст. та ін. Поїздку до  старовинного міста  організувала  член культмасової комісії  профкому Марія Комарчин .

    Не менш цікавою була цьогорічна пропозиція  Марії Іванівни відвідати скелі Довбуша в с. Бубнище, Долинського району  Івано-Франківської області та  монастир на Ясній Горі в Гошеві.

     Вся група в захваті була від розповіді екскурсовода. Можна було дізналися, що скелі Довбуша – це пам’ятка природи, яка розташована на висоті 668 м над рівнем моря, неподалік від села Бубнище. Вони являють собою скелясті виступи каменю-пісковику заввишки до 90 м, які утворилися тут понад 70 млн. років тому. Територія пам’ятки поросла буковим та смерековим лісом. У XVIIІ ст. це місце облюбували загони карпатського Робін Гуда – Олекси Довбуша. Тут переховували вони свої скарби і переховувалися самі.

   Побувавши  у кожному закутку скелі, зробивши кадри на згадку, освітяни продовжили свій маршрут  до с.Гошів Долинського району. У цьому мальовничому населенному пункті, на верхівці гори Ясна, знаходиться   величний  Гошівський  монастир, побудований ще в 16 столітті. Він вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Це відомий греко-католицький храм, на дзвіниці  якого встановлені електронні дзвони – єдині в Україні. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.

   Від місцевіих жителів можна було почути численні історії про зцілення людей, які протягом століть вервицею тягнуться до монастиря.

   Стомлені, але щасливі, педагоги Репинської ЗОШ І-ІІІ повернулися додому з надією, що наступного року поїздки туристичними  маршрутами України продовжаться.

1

Магдалина Шебак, голова первинної профспілкової

організації Репинської ЗОШ І-ІІІст.