Обмін досвідом та розвиток партнерських відносин в умовах децентралізації влади та...

Обмін досвідом та розвиток партнерських відносин в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад

   В період тотальних змін і реформ важливим є спілкування і обмін досвідом між людьми, які проживають в різних регіонах України. Це зближує і людей, і регіони, збагачує їх досвід, робить сильнішими перед випробуваннями, а значить, сильнішою робить і саму державу.

   Роль профспілок у процесах реформування освітньої галузі та територіальних громад важко переоцінити. Саме профспілки мають розвинену мережу організацій, які здійснюють безпосередній зв’язок з працівниками та представниками громад, можуть вести соціальний діалог на всіх рівнях.

   Важливою складовою активізації профспілкової діяльності та розвитку освіти в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад є обмін досвідом та розвиток партнерських відносин, що не може не відбуватися без простого людського спілкування.

   Найкраще таке спілкування відбувається через проведення виїзних спільних семінарів-навчання. Так, на запрошення Богородчанської районної  організації Профспілки працівників освіти і науки 24-25 листопада 2017 року на Прикарпаття прибула делегація з Виноградівщини, щоб взяти участь у спільному семінарі-навчанні голів первинних профспілкових організацій, керівників освітніх установ та профспілкового активу Виноградівського району Закарпатської області та Богородчанського району Івано-Франківської області на тему «Обмін досвідом та розвиток партнерських відносин як важлива складова активізації профспілкової діяльності та розвитку освіти в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад».

   Делегацію від Виноградівщини представили голова Виноградівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Іван Кльофа, начальник Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації Терезія Тодавчич,  директор Новосільського  навчально-виховного комплексу І-ІІ ступенів, голова ради директорів загальноосвітніх закладів Виноградівського району Марія Комаромі, член президії районного комітету профспілки, голова первинної профспілкової організації Оноцької ЗОШ  І-ІІІ ступенів Петро Понедільник та інші керівники освітніх установ та профспілкові активісти.

   Урочиста зустріч учасників семінару відбулась в центрі смт. Богородчани біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Богородчанську делегацію представили голова Богородчанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Іван Кіф’як, голова Богородчанської районної ради Михайло Головчук, заступник голови Богородчанської районної ради Семків Ігор, заступник голови Богородчанської РДА Василь Поштарюк, начальник Управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА Іван Драгомирецький, голова ради директорів загальноосвітніх закладів Богородчанського району Василь Свідрак та місцевий профспілковий актив.

   Господарі семінару запросили гостей із Закарпаття в місцеву державну адміністрацію, де всі мали можливість поділитись досвідом, розказати про свої напрацювання та проблеми, яких у теперішній час в силу різних обставин в управлінців та освітян двох районів сусідніх областей є багато.

   Після теплої зустрічі учасники семінару поїхали в село Гута  Богородчанського району, де їх у місцевому навчально-виховному комплексі гостинно приймали директор Володимир Георгей та голова профкому Паневник Лариса, а учні подарували гостям добірку гарних пісень і віршів про рідне село та вручили запашний коровай. Учасники семінару мали можливість оглянути навчальні кабінети закладу, музей та обговорити всі наболілі проблеми освітянського життя. Також гостям із Закарпаття господарями семінару була організована оглядова екскурсія в державну резиденцію Президента України «Синьогора».

   В рамках семінару відбулись також спортивні змагання (волейбол, шашки, настільний теніс) між представниками двох профспілкових організацій, у яких, звичайно ж, перемогла дружба.

   На завершенні семінару учасники домовились і надалі продовжувати добру традицію проведення таких зустрічей. Адже, спілкуючись, люди збагачуються досвідом і стають сильнішими перед випробуваннями, які ставить перед ними життя.

DSC_0099-min DSC_0111-min DSC_0118-min DSC_0130-min DSC_0184-min DSC_0206-min DSC_0210-min DSC_0223-min DSC_0262-min DSC_0263-min DSC_0321-min IMG_3505-min

                        Іван Кльофа, голова Виноградівської районної організації

                                       Профспілки працівників освіти і науки

Закарпатської обл.

Іван Кіфяк, голова Богородчанської районної організації

                                       Профспілки працівників освіти і науки

Івано-Франківської обл.