Презентація нової книги «Марафон довжиною в життя»

Презентація нової книги «Марафон довжиною в життя»

   Нещодавно, за активної підтримки профспілкової організації працівників освіти  Великоберезнянського району відбулася презентація книги Івана Моняка «Марафон довжиною в життя».

   Документальна розповідь про знаного не лишень на Ужанській Верховині, Закарпатті, Україні, але й ближньому закордонні легкоатлета – марафонця, колишнього вчителя Солянської ЗОШ І-ІІ ст. Миколу Палка.
ЇЇ автор – наш земляк, літератор, новеліст, уродженець Ставного Іван Моняк давно мав гарні наміри розповісти про Миколу Палка, задокументувати художньо його шляхи – дороги, спортивні подвиги – так оцінювали їх і колеги-побратими і спеціалісти – фізкультурники, і звісно, журналісти.
Шкода лишень, що книгу «Марафон довжиною в життя» не вдалося побачити , перелистати й почитати її героєві – Миколі Палку. Він відійшов у інші, далекі незвідані світи 30 квітня 2017 року.

   У своєму передньому слові Іван Моняк пише: «Бігун – легкоатлет Микола Палко – вчитель історії школи з гірського села Сіль, що на Великоберезнянщині. Про цю людину багато сказано і написано.… Не роздумуючи сів у потяг, щоб зійти на зупинці в Солі. Дуже захотілося знову зустрітися з Миколою Палком. З його рідними, знайомими, колегами, односельцями. Пройтися селом, в якому він народився і зростав, зробив перші свої кроки…»

   Презентація книги відбулася у Великому Березному. На це літературне дійство було запрошено окрім рідних та близьких Миколи Палка, друзів-колег по педагогічній діяльності ще й спортсменів, тих з ким долав марафонські дистанції, популяризуючи серед молоді легку атлетику, викладачів УжНУ, голів профспілкових організацій навчальних закладів Великоберезнянщини.
Відкрив зібрання голова Великоберезнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Микола Пекар, який подякував автору книги «Марафон довжиною в життя» про відомого земляка-педагога і спортсмена Ужанської Верховини Миколу Палка, висловив сподівання, що це біографічне видання обов’язково сподобається читачам – як юним, так і дорослим.
Вдячними споминами про життєвий, педагогічний та спортивний шлях Миколи Палка поділилися із учасниками цих своєрідних святковостей донька Наталія, друг і соратник по педагогічній праці Василь Опаленик, учасник багатьох легкоатлетичних пробігів Василь Чурей, учень героя книги, відомий важкоатлет, викладач кафедри фізичного виховання УжНУ Василь Кевпанич, голова Закарпатського обласного відокремленого підрозділу Всеукраїнської спілки ветеранів війни, член президії ВС ВВ Володимир Бужан, сусід Василь Бобрик, колишній завуч Солянської ЗОШ І-ІІ ст. Марія Кевпанич та інші.
Автор книги і добрий знайомий Миколи Палка літератор Іван Моняк поділився думками про творчий процес написання документальної розповіді, подякував усім, хто фінансово підтримав автора у виданні «Марафону довжиною в життя».

   До слова, книга Івана Моняка віднині знаходиться у бібліотеках кожного навчального закладу Великоберезнянщини. З її змістом може ознайомитися і вчитель, і учень. Це знаково!

   А завершити хочеться словами кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри фізичного виховання факультету здоров’я УжНУ Івана Маріонди : «На жаль, ріка часу невблаганно забирає у людини найцінніше і найдорожче – здоров’я та сили. Але Микола Палко шукав і знаходив свою розраду у колі своєї родини, близьких, знайомих та друзів. Намагався якомога довше триматися на плаву, бути активним учасником свого особистого марафону, своєї життєвої дистанції під назвою – життя…»

4c369e16 82c9ec90

Микола Пекар, голова Великоберезнянської районної

організації Профспілки працівників освіти і науки