Освітяни за рівні умови оплати праці усім категоріям педагогічних працівників

Освітяни за рівні умови оплати праці усім категоріям педагогічних працівників

   Як вже повідомлялося, 9 жовтня на площі Театральній в Ужгороді відбулася попереджувальна акція протесту профспілок Закарпаття.

   Представники різних галузевих обласних профспілкових організацій виступили із засудженням економічної політики уряду, збільшення цін і тарифів, зменшення купівельної спроможності працюючих і пенсіонерів, а також спроб позбавити професійні спілки майнових прав, у тому числі – будівлі на пл. Народій, 5.

   Із наболілими проблемами освітньої галузі, а саме – сфери дошкілля виступила вихователь закладу дошкільної освіти №20 міста Ужгорода Іванна Мартинюк.

Публікуємо для поінформування головні тези, озвучені педагогом.

   «Я педагог у третьому поколінні. На сьогоднішній день моя заробітна плата, яку я отримую чистими, складає 3624 грн. Я мама трьох неповнолітніх дітей, а чоловік наразі перебуває у зоні АТО. Скажіть мені, як за таку зарплатню оплатити усі комунальні послуги, зібрати дітей до школи, нагодувати та одягнути членів сім’ї, не кажучи вже про інші потреби.

  Кілька років із центральних ЗМІ говорять про підвищення зарплати працівникам освіти, однак її підвищують не всім. Зарплата вчителя загальної середньої освіти підвищується за рахунок державної субвенції, яка надходить на місця. Але освітня субвенція не поширюється на оплату працівникам закладів дошкільної освіти, позашкільної освіти, які фінансуються з місцевих бюджетів.

   Другий рік поспіль освітян поділили на касти за належністю до державної субвенції. Торік зарплату нам підвищили не 1 січня, а 1 вересня. Цього ж року Мінфін не вважає за доцільне підвищувати зарплату окремим категоріям освітян, як і викладачам вищої школи і професійно-технічної освіти. Нас знову визнали другосортними педагогічними працівниками, і це в той час, коли вихователь дитячого садка працює щодня, виготовляє різні роздаткові матеріали для роботи з дітьми, не отримуючи за це ніяких надбавок чи доплат, які отримують вчителі. Зарплата у нас – спеціалістів з вищою педагогічною освітою смішна, а вимоги постійно зростають.

   Чому держава нас так оцінила, а нашу роботу знецінює? Вимагаємо справедливої оплати праці!

   Спеціалісти кажуть, що за всі роки незалежності не було такої катастрофічної ситуації із кадровим забезпеченням закладів дошкільної освіти. У нашому місті майже в кожному ЗДО є вакансії вихователів, їх помічників, музичних керівників, медичних сестер, кухарів, бухгалтерів. Працівники масово звільняються і знаходять роботу за кордоном, де їх роботу належно оплачують.

  На наші звернення з цього питання профспілка відреагувала, спрямувавши звернення Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки та Міністерству фінансів України. Відповідь на ці звернення нас обурює: якщо нам підвищити зарплату, то це розбалансує бюджет. А захмарні зарплати та премії чиновникам, керівникам держпідприємств, які вимірюються уже не десятками, а сотнями тисяч гривень, наш бюджет не розбалансовують?

   Підвищення зарплат – обіцянка-цяцянка від уряду, але у питанні підвищення оплати за електроенергію, газ, воду, інші послуги урядовці послідовні. Ми не живемо, а виживаємо в умовах постійного підвищення цін на товари першої необхідності та комунальні послуги.

   Ми підтримуємо усі вимоги профспілки і просимо нарешті підняти престиж професії вихователя закладу дошкільної освіти.

  Я і мої колеги з дитячих садочків працюємо на голому ентузіазмі, і тільки любов до дітей та професії поки-що тримає нас на наших посадах. Прошу не випробовувати наше терпіння, воно не безмежне!»

43467056_2388729967810886_5271562740790460416_n

Прес-служба обласної організації Профспілки