Дух суперництва та жага до перемог, або як освітяни області визначали...

Дух суперництва та жага до перемог, або як освітяни області визначали кращих у спорті

Спорт – це неспинна боротьба та рух вперед. Бурхлива стихія, що захоплює та вирує справжніми пристрастями. Саме в очікуванні таких емоцій 22 жовтня 2018 року до обласного центру Закарпатської області міста Ужгорода з’їжджалися понад 700 працівників освіти з усіх районів Срібної землі.
Фінальні змагання XVІ-ї спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпатської області цьогоріч вперше проходили в НСК «Юність».
На урочистій церемонії відкриття спартакіади освітян, організаторами якої були департамент освіти і науки облдержадміністрації та обласна організація Профспілки працівників освіти і науки за підтримки ФСТ «Спартак», її учасників та чисельних уболівальників привітали: директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич, заступник начальника управління у справах молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Олег Муртазін, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько та інші почесні гості.
Відтак, дух суперництва та жага до перемог зосередилася на усіх спортивних майданчиках, а суддівська колегія на чолі із суддею Національної категорії Анатолієм Плєхановим намагалася бути максимально об’єктивною та справедливою до спортсменів-освітян.
У турнірі з міні-футболу перше місце завоювали спортсмени Воловецького району, а призерами стали відповідно команди з міста Мукачева та Перечинського району.
У волейболі серед жінок трійку призерів склали команди Рахівського району, Ужгородського району та міста Мукачева, а серед чоловіків – міста Ужгорода, Свалявського та Міжгірського районів.
У змаганнях з настільного тенісу серед чоловіків свій високий клас вчергове підтвердив Золтан Сіладі з Виноградівщини, який став переможцем спартакіади. Друге місце у Володимира Катеренюка (Рахівський район), третє в Івана Пироги (Іршавський район). У жінок у цьому виді спорту впевнено перемогу здобула Інга Єрхова з Перечинського району, яка випередила Ірину Ковельську (м. Мукачево) та Наталію Кулю (Свалявський район).
Перші три місця у турнірі з шашок зайняли: у жінок – Едіта Бабяк (начальник управління освіти і культури Берегівської міської ради), Марія Данко (Рахівський район), Галина Чупак (Рахівський район); у чоловіків – Віктор Зенинець (Воловецький район), Михайло Пожо (Ужгородський район) та Михайло Гайович (Хустський район).
Призерами змагань з шахів стали відповідно: серед жінок Ганна Шімон (м. Мукачево), Віталія Слава (м. Хуст), Олеся Маркович (м. Ужгород), у чоловіків Семен Найгебавер (м. Ужгород), Микола Тегзе (м. Мукачево), Михайло Ряшко (Воловецький район).
У змаганнях із сімейних стартів перемогу виборювали 13 родин освітян з районів і міст області. Перше місце завоювали господарі – Людмила, Олег та Давид Мартиничі з міста Ужгорода. На другому місці – сім’я Богачових – Володимир, Марія та Ксенія з м. Берегово, а на третьому – родина Олександра, Олесі та Валентини Осійських з Іршавського району.
Найвлучнішими спортсменами, які вибороли призові місця у дартсі, стали: Роман Бора (Хустський район), Ірина Мазур (м.Хуст), Володимир Кожайкін (м. Ужгород).
У боротьбі за призові місця з плавання кращі результати показали: на дистанції 25 метрів серед жінок віком до 35 років – Аліса Кочемба (м.Ужгород), Уляна Липей (м.Берегово) та Ярослава Перец (Хустський район), а понад 35 років – Любов Капчук (Рахівський район), Марина Юхімчук (Іршавський район) та Світлана Золотих (м.Мукачево). На дистанції 50 метрів у чоловіків до 35 років перемогу вибороли: Олег Гуйван (Свалявський район), Іван Рущак (Міжгірський район), Роман Джупіна (Ужгородський район), а понад 35 років – Олександр Фатула (м. Берегово), Олег Ковган (м.Ужгород) та Федір Рейнінгер (м.Мукачево). Перше загальнокомандне місце посіли плавці з м.Ужгород, друге у м. Берегово, а третє у спортсменів Рахівського району.
У гирьовому спорті у ваговій категорії до 70 кг кращий результат показав Федір Гайду (Берегівський район), друге місце за Василем Романом (Іршавський район), третє у Валентина Вершлера (Рахівський район); до 90 кг – першим був представник команди м.Мукачево Дмитро Сідлак, за ним Ігор Бондарь (м.Ужгород), а третій Віктор Гала (Мукачівський район); понад 90 кг – Михайло Куліш (Свалявський район), Юрій Ерделі (м.Берегово) та Микола Бабець (Воловецький район).
Як і минулого року, найвидовищним видом спорту цьогорічної спартакіади освітян стало перетягування канату. У запеклій силовій боротьбі перемогу, можна сказати сенсаційно, святкували освітяни з м.Мукачево, які у фіналі виявилися сильнішими за освітян з м. жгород. Третє місце за дужими хлопцями з м.Берегово.
Призери в індивідуальному заліку нагороджені медалями та грамотами, а команди в окремих видах – дипломами організаторів. Крім того, усі діти-учасники змагань із сімейних стартів отримали подарунки від обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.
Олімп підкорили найсильніші та найвитриваліші. Підсумкова таблиця ХVІ обласної спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпаття показала, що перше місце у загальнокомандному заліку завоювала збірна команда міста Ужгорода (начальник управління освіти Ужгородської міської ради Марина Пуківська, голова міської організації Профспілки Михайло Мегеш). Друге місце у збірної команди міста Мукачева (начальник управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради Катерина Кришінець-Андялошій, голова міської організації Профспілки Христина Михайлова). Бронза дісталася команді освітян зі Свалявського району (начальник відділу освіти Свалявської райдержадміністрації Едіта Грабар, голова районної організації Профспілки Наталія Власик).
До шістки кращих також увійшли спортсмени з м.Берегово, Виноградівського та Ужгородського районів.
ХVІ-а обласна спартакіада працівників закладів та установ освіти принесла чимало неочікуваних результатів та нових тріумфаторів, засвідчила високу індивідуальну та командну підготовку освітян Закарпаття. Вже незабаром спортсмени, які показали найвищі результати, зможуть покращити їх на міжгалузевій спартакіаді Профспілок Закарпаття, захищаючи честь та гідність освітян краю.
Більше фото ТУТ
DSCN9541-min

DSCN9595-min

DSCN9609-min

DSCN9646-min

IMG_20181020_123823500-min

P81020-103851_1-min

P81020-113844-min

P81020-122252-min

P81020-130035-min

P81020-145032-min

P81020-161456-min

P81020-170842-min

P81020-171315-min

viber image-min
Прес-служба обласної організації Профспілки