Радіодиктант національної єдності – пишемо разом!

Радіодиктант національної єдності – пишемо разом!

   9 листопада – у День української писемності та мови – українці з усього світу писали радіодиктант національної єдності. Цьогоріч уже увісімнадцяте! Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко. Він і складає оригінальний текст. Диктант ніхто, крім нього, не бачить і не знає.

   Організатором заходу вже сімнадцятий рік поспіль є Українське радіо, зі студії якого телеканал і робив включення.

   Диктант національної єдності задумувався 17 років тому саме як спосіб об’єднатися навколо слова. Саме не стільки перевіряти грамотність, хоча це також дуже важливо, скільки закликати все більше людей приєднуватися, писати і відчувати дух єдності.

   Можна сміливо зауважити, що задум організаторів вдало втілюється у життя, адже  за час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України, а також із-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Усі, хто написав радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції Українського радіо або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч.

   Не оминули даний флешмоб та згадали свої шкільні навики і працівники виконавчого апарату Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

1 3

Прес-служба обласної організації Профспілки