У центрі обговорення учасників пленуму – зміцнення первинної профспілкової організації

У центрі обговорення учасників пленуму – зміцнення первинної профспілкової організації

   18 грудня 2018 року у місті Ужгороді відбулось IХ засідання пленуму комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

   У роботі пленуму взяли участь голови міських, районних організацій Профспілки, члени комітету обласної організації Профспілки, голови виборних профспілкових органів, які не є членами комітету обласної організації Профспілки, працівники апарату обласної організації.

   Традиційно, підбиваючи підсумки року, на початку роботи засідання голова обласної організації Профспілки Тетяна Повханич урочисто вручила нагороди та відзнаки найбільш активним та результативним профспілковим лідерам.

   Були відзначені кращі організатори літньої оздоровчої кампанії та тріумфатори фінальних змагань XVІ-ї спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпатської області.

   Також була висловлена подяка тим головам територіальних організацій, які допомагали у формуванні команди для участі у Всеукраїнській спартакіаді серед членів Профспілки. Варто нагадати, що цьогоріч команда Закарпатської обласної організації Профспілки за загальними результатами посіла ІV місце, що на одну сходинку вище у порівнянні з минулорічними результатами.

   Відтак перше робоче питання порядку денного щодо основних тенденцій розвитку профспілкового руху працівників освіти і науки Закарпаття та завдання первинних профспілкових організацій в умовах соціально-економічних перетворень висвітлила очільник обласної організації Тетяна Повханич. У своїй доповіді освітянський лідер наголошувала на тому, що виборні органи профспілки усіх рівнів повинні усвідомити, що пріоритетним завданням подальшого утвердження галузевої профспілки є збереження та зміцнення первинних профспілкових організацій в закладах, організаціях та установах освіти, напрацювання шляхів та форм осучаснення, удосконалення структури галузевої профспілки з метою стабілізації профспілкового членства.

   Також було акцентовано на вплив процесу децентралізації у профспілковому русі та системі соціального партнерства в новоутворених об’єднаних територіальних громадах.

   У цих умовах профспілкові керівники та працівники повинні досконало володіти знаннями про процеси реформ, знати реальний стан справ щодо дотримання прав працівників  і їх захисту, перебувати в центрі подій, трудових колективів, фіксувати усі факти порушень прав працюючих та дотримуватися збереження галузевого принципу побудови профспілок, що діють в ОТГ, резюмувала Тетяна Повханич.

   В обговорення першого питання окрім голів районних організацій Профспілки, профкомів закладів вищої освіти, активно включились члени комітету обласної організації Наталія Альперіна та  Оксана Волошин, які очолюють первинні профспілкові організації.  Виступаючі наголошували на проблемних питаннях у діяльності профспілкових осередків та вносили конструктивні пропозиції, які були враховані при прийнятті постанови з обговореного питання.

   З другого питання про затвердження змін до обласної Угоди між департаментом освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки на 2017-2020 роки виступила юрисконсульт обласної організації  Профспілки Ганна Ключевська. Вона зазначила, що в результаті  роботи спільної комісії,  яка затверджена додатком 5 обласної Угоди, було  розроблено проект змін до угоди на 2017-2020 роки, та прийнято узгоджену редакцію відповідних домовленостей та зобов’язань сторін. Найбільша частина таких  змін стосується термінології відповідно до вимог нового закону «Про освіту» з перейменуванням: навчальний заклад на заклад освіти; дошкільний, загальноосвітній, позашкільний, професійно-технічних і вищий навчальний заклад на  заклади дошкільної освіти, загальної середньої освіти, позашкільної освіти, професійно-технічних освіти, вищої освіти. Зміни також стосуються заходів з реалізації передбачених статтями 51, 57, 61 нового Закону України «Про освіту» прав та гарантій, передбачених працівникам у зв’язку з їх сертифікацією, оплати праці та забезпечення безоплатним житлом з опаленням і освітленням педагогічних працівників сільської місцевості і селищ міського типу та членів їх сімей, а також недопущення їх звуження тощо.

   Про бюджет доходів і видатків Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2019 рік присутніх проінформувала головний бухгалтер обласної організації Профспілки Наталія Кробинець.

   Проаналізувавши витрати на цьогорічне оздоровлення та відпочинок членів профспілки і їх дітей, організацію культурно- та спортивно-масових заходів, було прийнято рішення збільшити у наступному році видатки на ці напрямки діяльності у кошторисі обласної організації Профспілки.

   Більше фото ТУТ

Прес-служба обласної організації Профспілки