Розширене засідання президії: підбиття підсумків та планування подальшої діяльності

Розширене засідання президії: підбиття підсумків та планування подальшої діяльності

   24 червня 2019 р. у м. Ужгород відбулося розширене засідання президії комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

   Про роботу Ужгородської районної організації Профспілки щодо збереження та зміцнення первинних профспілкових організацій в закладах освіти, посилення їх ролі у захисті трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян та підсилення усіх напрямів    діяльності присутніх проінформувала голова організації Ольга Ходанич.

   У доповіді було зазначено, що комітет Ужгородської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, первинні профспілкові організації сконцентрували свою діяльність на реалізації Статуту Профспілки, Основних напрямів діяльності Ужгородської районної організації на 2016-2020 роки. Основним завданням у своїй роботі районна організація вважає здійснення належного захисту професійних, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

Відповідно до поставлених завдань плани роботи організації передбачають вивчення діяльності первинних профспілкових організацій з питань щодо контролю за реалізацією положень законодавства про освіту в частині забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників як на засіданнях президії, так і на пленумах комітету районної організації.

Впродовж останніх двох років на засіданнях президії та пленумах було розглянуто 17 питань щодо соціально-економічного захисту спілчан.

У практику роботи комітету ввійшло проведення спільних засідань президії комітету та колегії відділу освіти. Така практика надає авторитету районній організації, зобов’язує керівників закладів освіти нести відповідальність перед профспілковими органами.

Районна організація Профспілки позитивно впливає на збереження і розвиток освіти, здійснює роботу щодо удосконалення ведення переговорів з органами місцевої влади у взаємовідносинах з якими перевага надається розвитку соціального партнерства.

Співдоповідач з даного питання, спеціаліст з інформаційної роботи обласної організації Федір Смірнов відзначив позитивну практику роботи голови  Ужгородської районної організації Профспілки працівників освіти і науки щодо системного підходу до планування і проведення роботи із забезпечення організаційної єдності профспілки (навчання профактиву, створення дієвої системи оперативного доведення інформації до організаційних ланок Профспілки шляхом створення електронної бази даних керівників виборних профспілкових органів усіх рівнів, стимулювання профспілкових працівників та активу тощо), налагодження системної роботи щодо контролю за виконанням прийнятих рішень, належного рівня виконавчої дисципліни, дотримання єдиних вимог до ведення діловодства, збереження та архівації профспілкової документації тощо.

Також від співдоповідача пролунали рекомендації районній організації щодо вдосконалення внутріспілкової роботи, впровадження ефективних форм і методів у роботі з профспілковим активом, залученні членів комітету та президії до підготовки питань для розгляду на засіданнях виборних органів, покращення інформаційного забезпечення членів профспілки через створення офіційної сторінки районної профспілкової організації у соціальній мережі Facebook та шляхом залучення до неї голів первинних профспілкових організацій району.

Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич проінформувала про підсумки заключного етапу Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці у навчальних закладах Міністерства освіти і науки України в 2018 році.

Відповідно до рішення Президії ЦК Профспілки та колегії Міністерства освіти і науки України Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України було нагороджено учасника Всеукраїнського та переможця обласного етапу громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, який проводився у 2018 році Великолазівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Баранинської сільради Ужгородського району.

Про підсумки обласного конкурсу на створення логотипу Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки,  який проходив упродовж лютого-червня поточного року, повідомив спеціаліст з інформаційної роботи Федір Смірнов.

Відповідно до умов проведення конкурсу заявляти про участь могли територіальні об’єднання або самі первинні профорганізації.

Безпосередньо до обласної організації Профспілки відповідні матеріали надали: Ужгородська міська,  Іршавська районна та первинна профспілкова організація Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Координаційний комітет конкурсу підвів підсумки обласного конкурсу на основі показників, які були визначені в умовах його проведення. Так,  переможцем було визнано Ангеліну Рибак, спеціаліста з інформаційної роботи Ужородської міської організації Профспілки (голова Мегеш Михайло Михайлович).

Учасників конкурсу Ярослава Цендру, голову Іршавської районної організації Профспілки та Михайла Ворохту, вчителя Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. було нагороджено Почесними грамотами обласної організації Профспілки.

Наостанок був затверджений план основних заходів комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на ІІ півріччя 2019 року.

Більше фото ТУТ:

Прес-служба обласної організації Профспілки