Спорт – це гармонія, дисципліна та креатив

Спорт – це гармонія, дисципліна та креатив

  Масовий розвиток фізичної культури і спорту – один із кращих варіантів у боротьбі за здоров’я людини, її творчу активність та довголіття.

   Так, 21 вересня 2019 року відбулися фінальні змагання XVІІ-ї спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпатської області. Масовий спортивний захід вдруге проходив у НСК «Юність» у місті Ужгороді.

   На урочистій церемонії відкриття її учасників та  уболівальників привітали: директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько та інші почесні гості.

   Відтак за організаційної підтримки ФСТ «Спартак» розпочалися гарячі спортивні баталії на вказаних суддівською колегією майданчиках. Суддя Національної категорії Анатолій Плеханов ознайомив учасників із програмою змагань, яка охоплювала понад 700 учасників – працівників закладів та установ освіти – із 11 видів спорту.

   У турнірі з міні-футболу, у запеклій боротьбі, в якій ніхто не хотів поступитися в майстерності, перше місце завоювали спортсмени Тячівського району, а призерами стали відповідно команди з Рахівського та Виноградівського районів.

Переможцями у змаганнях з волейболу серед жінок стали команди міста Мукачева, Рахівського району та міста Ужгорода, а серед чоловіків – Свалявського району, міста Ужгорода та Міжгірського району.

У змаганнях з настільного тенісу серед чоловіків свій високий клас вчергове підтвердив Золтан Сіладі з Виноградівщини, який традиційно став переможцем спартакіади. Друге місце у Михайла Солошенка (м.Берегово), третє в Івана Максимчука (Тячівський район). У жінок у цьому виді спорту  перемогу святкувала Наталія Куля із Свалявського району, яка випередила Яну Манзич (м.Перечин) та Айнуру Саламову (м.Мукачево).

Перші три місця у турнірі з шашок зайняли: у жінок – Галина Віхніна (м.Ужгород), Мар’яна Куруч (Іршавський район), Галина Чупак (Рахівський район); у чоловіків – Михайло Плець (Міжгірський район), Микола Кошілко (Тячівський район) та Микола Ворохта (Рахівський район).

Призерами змагань з шахів стали відповідно: серед жінок Ольга Захарець (Виноградівський район), Ганна Шімон (м. Мукачево), Віталія Слава (м. Хуст), у чоловіків Семен Найгебавер (м. Ужгород), Микола Тегзе (м. Мукачево), Василь Бойко (Іршавський район).

Варто зазначити, що певні дисципліни цьогорічних змагань були дещо змінені організаторами. Саме оновлені та улюблені освітянськими родинами змагання із сімейних стартів принесли її учасникам неабиякі емоції. Перемогу виборювали 13 родин освітян з районів і міст області. Перше місце завоювали – Олександр, Габріелла та Владислав Андрусяки з Виноградівського району. На другому місці – сім’я Товт – Жолт, Єва та Латрик з Берегівського району, а на третьому – родина Василя, Інни та Іллі Бабич з Іршавського району.

Найвлучнішими спортсменами, які вибороли призові місця у дартсі, стали: Сергій Баркасій (Ужгородський район), Володимир Кожайкін (м.Ужгород), Микола Пекар (В.Березнянський район).

У боротьбі за призові місця з плавання кращі результати показали: на дистанції 25 метрів серед жінок віком до 35 років – Аліса Кочемба (м.Ужгород), Уляна Липей (м.Берегово) та Вікторія Вітковська (Тячівський район), а понад 35 років – Любов Капчук (Рахівський район), Світлана Золотих (м.Мукачево) та Аліна Янцо (Свалявський район). На дистанції 50 метрів у чоловіків до 35 років перемогу вибороли: Денис Діас (Ужгородський район), Денис Комольцев (м.Муукачево), Іван Рущак (Міжгірський район), а понад 35 років – Олександр Фатула (м. Берегово), Олег Ковган (м.Ужгород) та Андрій Ковальчук (Рахівський район). Перше загальнокомандне місце посіли плавці з м.Ужгород, друге у м. Берегово, а третє у спортсменів Рахівського району.

У гирьовому спорті у ваговій категорії до 70 кг кращий результат показав Володимир Ковач (Хустський район), друге місце – Жолт Ладані (Ужгородський район), третє у Василя Романа (Іршавський район); до 90 кг – першим був представник команди Міжгірського району Сергій Дерич, за ним Дмитро Сідлак (м.Мукачево), а третій Микола Бабець (Виноградівський район); понад 90 кг – Михайло Дзямко (Воловецький район), Михайло Куліш (Свалявський район), та Сергій Шостак (Берегівський район).

Одним з найвидовищних видів спорту цьогорічної спартакіади освітян традиційно стало перетягування канату. У боротьбі сили та непоступливості перемогу святкували освітяни Свалявського району, які у фіналі виявилися сильнішими за освітян з м. Ужгород. Третє місце вибороли потужні освітяни  Хустського району.

Очікуваною окрасою змагань став вперше введений до загального заліку обласної спартакіади силовий вид спорту – армспорт. Вболівальники та учасники змагань оточили спеціально облаштований стіл; емоції та захоплення, майстерність та овації супроводжували змагання до самого фінального двобою.

У ваговій категорії до 70 кг кращим з кращих став Юрій Бабинець (Ужгородський район), друге місце за Василем Гафинцем (Воловецький район), третє у Василя Романа (Іршавський район); до 90 кг – першим був представник команди Міжгірського району Віктор Фазикош, за ним Дмитро Сідлак (м.Мукачево), а третій Михайло Марушко (Виноградівський район); понад 90 кг – Іван Матько (Іршавський район), Михайло Куліш (Свалявський район) та Артур Улинець (Виноградівський район).

Призери в індивідуальному заліку нагороджені медалями та грамотами, а команди в окремих видах – дипломами організаторів. Крім того, усі діти-учасники змагань із сімейних стартів отримали подарунки від обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

За результатами підсумкової таблиці ХVІІ обласної спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпаття найкращі спортсмени області – збірна команда Виноградівського району (начальник управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації Юрій Свищо, голова районної організації Профспілки Іван Кльофа). Друге місце у загальнокомандному заліку посіла збірна команда міста Мукачева (начальник управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради Катерина Кришінець-Андялошій, голова міської організації Профспілки Христина Михайлова). Бронза дісталася команді освітян з міста Ужгорода (начальник управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Мухомедьянова, голова міської організації Профспілки Михайло Мегеш). До шістки кращих також увійшли спортсмени з Ужгородського, Тячівського та Рахівського районів.

ХVІІ-а обласна спартакіада працівників закладів та установ освіти принесла багато щирих непідкупних  емоцій, очікувані та неочікувані результати у індивідуальних та командних видах спорту і головне, що всі здорові та бадьорі духом учасники повернулися додому.

  Вже незабаром спортсмени, які показали найвищі результати, будуть запрошені на міжгалузеву спартакіаду Профспілок Закарпаття, де зможуть засвідчити свою майстерність та захистити честь, гідність та звання спортивної галузі.

Більше фото ТУТ

Прес-служба обласної організації Профспілки