Заява президії Закарпатської обласної ради профспілок

Заява президії Закарпатської обласної ради профспілок

  Президія Закарпатської обласної ради профспілок, представляючи інтереси 110 тисяч спілчан нашого краю, висловлює своє обурення сьогоднішньою ситуацією, що склалася довкола Будинку профспілок Закарпаття в м. Ужгороді на пл. Народній, 5.

    На підставі прийнятих з грубими порушеннями норм міжнародного права рішень судів було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р про передачу будівлі профспілок в м. Ужгороді на пл. Народній, 5  до сфери управління Державної судової адміністрації, а та, в свою чергу – Закарпатському окружному  адміністративному суду.

   І це при тому, що нинішня будівля профспілок нашого краю була побудована ще в 30-ті роки минулого століття, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини.

   Реагуючи на звернення профспілок Закарпаття щодо порушень їх прав, Кабінет Міністрів України своєю Постановою «Деякі питання використання державного майна професійними спілками, їх об’єднаннями» від 21.08.2019р. №811 визнав за профспілками право перебування в будівлі на пл. Народній, 5 шляхом укладання відповідних договорів оренди з Фондом державного майна України.

   Відповідний Договір оренди Закарпатською обласною радою профспілок було підготовлено у місячний термін.  Його узгодження мало відбутися за участю усіх зацікавлених сторін – керівників Федерації профспілок України, ФДМУ і Державної судової адміністрації. Однак, досі така зустріч не відбулася, що ставить під загрозу укладання Договору оренди приміщення.

   В той же час, ігноруючи урядове рішення, Закарпатський окружний адміністративний суд продовжує втягувати обласну раду профспілок  у різні судові процеси. За наполяганням суду у будівлі облпрофради на пл. Народній, 5 відключено електропостачання, арештовано банківські рахунки обласної ради профспілок. Тим самим роботу облпрофради, галузевих облорганізації профспілок повністю паралізовано, вони позбавлені  можливості  нормально виконувати свої функції щодо соціально – економічного захисту працюючих  згідно  Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та ст. 36 Конституції України.

   З безпосередньою участю Закарпатського окружного адміністративного суду  продовжуються  рейдерські атаки з метою захоплення будівлі профспілок. Остання з них відбулася 4 жовтня ц.р., до неї було залучено молодиків спортивної статури однієї з приватних охоронних фірм нашого краю.

   У зв’язку з такою ситуацією Закарпатська обласна рада профспілок у своєму листі до ФПУ від 05.11.2019р. №05-06/231 наполягала на проведенні термінового засідання Президії ФПУ 7 листопада 2019 року щодо стану укладання договорів оренди будівель для розміщення підрозділів Закарпатської і Полтавської обласних рад профспілок, як це було передбачено Постановою КМУ від 21 серпня 2019р. №811.

   Однак, позачергове засідання Президії ФПУ так і не відбулося.

   У зв’язку з цим, наполягаємо у терміновому порядку ініціювати зустріч з керівниками Фонду державного майна України і Державної судової адміністрації для остаточного вирішення питання щодо оренди приміщення в будівлі на пл. Народній, 5 в м. Ужгороді. В іншому випадку залишаємо за собою право проведення більш радикальних дій.

    Сподіваємося на невідкладне вирішення цього питання.

Члени  Президії

Голова Закарпатської обласної організації «Укрелктропрофспілка»    

В.Й. Бокотей

Голова облорганізації профспілки  працівників автотранспорту та шляхового господарства    

О.В. Воронін

Голова обласної організації  профспілки працівників зв’язку дирекції ПАТ „Укрпошта”    

В.Д. Гецко

Голова облорганізації профспілки  працівників текстильної і легкої промисловості    

М.В. Глушеня

Голова обласної профспілкової організації працівників споживчої кооперації   Б.С. Данканич
Заступник голови обласної ради профспілок    

В.Г. Захарець

Голова облорганізації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення    

І.І. Зелінський

Голова обласної профспілкової організації працівників лісових галузей    

В.М. Ільков

Голова облорганізації профспілки  працівників АПК    

Г.П. Кулик

Голова ради Закарпатської територіального профспілкового об’єднання працівників соціальної сфери

 

   

 

Л.Б. Ляпіна

Голова облорганізації профспілки  машинобудівників та приладобудівників    

В.Ю.Пазяк

Голова обласної профспілкової організації працівників держустанов    

Д.Р. Гондорчин

Голова облорганізації профспілки працівників освіти і науки    

Т.Ф. Повханич

Голова обласної профорганізації працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг    

Г.І. Сваричевська

Голова обласної профспілкової організації працівників культури    

Н.М. Товтин

Голова облорганізації працівників профспілки охорони здоров’я    

В.М. Турок

Голова обласної ради профспілок   В.Ю. Фленько