Заява президії Закарпатської обласної ради професійних спілок

Заява президії Закарпатської обласної ради професійних спілок

 

   Президія Закарпатської обласної ради профспілок висловлює своє обурення сьогоднішньою ситуацією, що склалася довкола Будинку профспілок Закарпаття в м. Ужгороді на пл. Народній, 5.

 Як відомо, на підставі прийнятих з грубими порушеннями норм міжнародного права рішень судів було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р про передачу будівлі профспілок в м. Ужгороді на пл. Народній, 5 до сфери управління Державної судової адміністрації, а та, в свою чергу – Закарпатському окружному  адміністративному суду.

І це при тому, що нинішня будівля профспілок нашого краю була побудована ще в 30-ті роки минулого століття, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини.

Реагуючи на звернення профспілок Закарпаття щодо порушень їх прав, Кабінет Міністрів України своєю Постановою «Деякі питання використання державного майна професійними спілками, їх об’єднаннями» від 21.08.2019р. №811 визнав за профспілками право перебування в будівлі на пл. Народній, 5 шляхом укладання відповідних договорів оренди з Фондом державного майна України.

Відповідний Договір оренди Закарпатською обласною радою профспілок було підготовлено у місячний термін.  Згідно постанови КМУ від 21 серпня 2019р. №811, п.2, його узгодження мало відбутися за участю усіх зацікавлених сторін – керівників Федерації профспілок України, Фонду державного майна України і Державної судової адміністрації. Однак Державна судова адміністрація досі не погоджує укладання Договору оренди.

В той же час, ігноруючи урядове рішення, Закарпатський окружний адміністративний суд продовжує втягувати обласну раду профспілок  у різні судові процеси. За наполяганням суду у будівлі облпрофради на
пл. Народній, 5 відключено електропостачання, арештовано банківські рахунки обласної ради профспілок. Тим самим роботу облпрофради, галузевих облорганізації профспілок повністю паралізовано, вони позбавлені  можливості нормально виконувати свої функції щодо соціально – економічного захисту працюючих згідно Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та ст. 36 Конституції України.

З безпосередньою участю Закарпатського окружного адміністративного суду продовжуються рейдерські атаки з метою захоплення будівлі профспілок.

Остання з  них відбулася 29 листопада 2019р. о 7.30 год. ранку із застосуванням фізичної сили. Невідомі особи, без попередження, захопили приміщення та не допустили на свої робочі місця працівників облпрофради і галузевих обласних організацій профспілок, фактично паралізувавши їх роботу.

З цього питання надіслано листи Президенту України та Прем’єр-міністру України.

Просимо Вашого негайного втручання, як представника Президента України в області, у вирішенні цього конфлікту.

В іншому випадку залишаємо за собою право на дії, передбачені діючим законодавством, та організацію акцій протесту проти судового свавілля у нашому краї.

За дорученням Президії

 

     З повагою,

    Голова обласної ради  

    профспілок

 

   

 

Володимир  ФЛЕНЬКО