Звернення Закарпатської облпрофради до Президента України

Звернення Закарпатської облпрофради до Президента України

Шановний пане Президенте!

   Звернутися до Вас, як до гаранта Конституції, нас змусило рейдерське захоплення будівлі профспілок Закарпаття в місті Ужгороді на площі Народній,5. В цій будівлі профспілки Закарпаття понад 56 років виконували свої функціональні обов’язки щодо соціально-економічного захисту людей праці згідно Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

   Його було передано обласній раді профспілок рішенням виконавчого комітету Закарпатської обласної Ради депутатів трудящих від 17 січня 1963р. №24 шляхом обміну будинку по вул. Духновича,2, який знаходився на балансі облпрофради.

   Цей кричущий факт став можливим через те, що у жорсткому протистоянні між Закарпатською обласною радою профспілок та Закарпатським окружним адміністративним судом за право власності на свою будівлю профспілки нашого краю відчули силу тотального свавілля і корумпованості судової системи України, яка не знає меж у досягненні своїх цілей.

     На підставі судових рішень, прийнятих з грубими порушеннями правових норм, що підтверджено експертами Міжнародної конфедерації профспілок, за поданням судових структур  Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі у м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації», а та, в свою чергу – Закарпатському окружному адміністративному суду. І це при тому, що нинішня будівля профспілок була побудована ще в 30-ті роки минулого століття, як робітничий клуб, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини.

      Аби досягти своєї мети, судові органи під тиском ДСА відверто використовували у діях на свою користь брудні методи тиску,нехтуючи нормами об’єктивності і порядності. Передусім, про судове свавілля свідчить те, що окремі судді Господарського суду Закарпатської області, які раніше виносили свої рішення на користь профспілок щодо їх права володіти та користуватися будівлею на пл. Народній, 5, потім приймали зовсім протилежні рішення – в інтересах Закарпатського окружного адміністративного суду. Зокрема, йдеться про рішення Господарського суду Закарпатської області в 1993, 2007, 2010, 2015 роках.

      Або інший кричущий факт. Державною судовою адміністрацією та Закарпатським окружним адміністративним судом було свідомо приховано те, що 9 років тому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.12.2011р. №1241-р., Закарпатському окружному адміністративному суду вже було передано в оперативне управління триповерхову будівлю в м. Ужгороді по вул. Другетів, 91 корисною площею понад 2 тисячі квадратних метрів. І це для роботи 13 суддів?! До речі, на реконструкцію цієї будівлі вже було використано понад 2 млн. грн. держаних коштів ( в цінах 2011 року).

      Однак, отримавши триповерхову будівлю у власне користування та витративши на її ремонт значні державні кошти, Закарпатський окружний адміністративний суд протягом 2012-2019 років не використовував цю будівлю за призначенням, орендуючи для роботи приміщення у приватних структур за досить завищеними цінами.

   Упереджені, прийняті з грубими порушеннями судові рішення за принципом колективної змови за принципом “суд – суду” викликали широке обурення в профспілкових організаціях Закарпаття та інших регіонів України. Під час протестних акцій і опитування населення в містах Ужгороді та Києві проходив збір підписів за недовіру судовій гілці влади України.

      В ході громадського опитування було зібрано десятки тисяч «підписів недовіри” які були представлені на Профспілковому Віче,що відбулося у столиці України. Дії профспілок підтримали і міжнародні профспілкові організації, які гостро заявили про це у своїх зверненнях.

   Відреагувавши на профспілкову хвилю протесту, яка дістала широкий громадський резонанс, Кабінет Міністрів України своєю Постановою «Деякі питання використання державного майна професійними спілками, їх об’єднаннями» від 21.08.2019 р. №811 визнав за профспілками право перебування в будівлі на пл. Народній,5 шляхом укладання відповідних договорів оренди з Фондом державного майна України. Було утворено урядову комісію на тристоронній основі.

   Відповідний Договір оренди Закарпатською обласною радою профспілок було підготовлено у місячний термін. Згідно постанови КМУ від 21 серпня 2019 р.
№ 811, п.2, його узгодження мало відбутися за участю усіх зацікавлених сторін – керівників Федерації профспілок України, Фонду державного майна України і Державної судової адміністрації.

    Однак Державна судова адміністрація (колишній голова Холоднюк З.В.), ігноруючи урядове рішення, відмовилася узгоджувати укладання Договору оренди і співпрацювати з профспілками у вирішенні цього питання. За безпосередньої участі Закарпатського окружного адміністративного суду 29 листопада 2019 року будівлю профспілок було захоплено рейдерським щляхом.

   За позовом Закарпатського окружного адміністративного суду від обласної ради профспілок вимагається відшкодування збитків за орендовані судом приміщення, включаючи навіть оплату комунальних послуг. Зазначена сума цих збитків на даний час перевищила  1,5  млн. грн.

     Всі наші звернення до Господарських судів Закарпатської та Львівської областей щодо витребування додаткових доказів та проведення експертизи документів щодо об’єктивності встановлення орендної плати зазначеними судами було відхилено.

  Але крапки в судовій тяганині ще не поставлено. Закарпатський окружний адміністративний суд і надалі продовжує втягувати обласну раду профспілок у різні судові процеси, подаючи позовні заяви до Господарського суду Закарпатської області на відшкодування збитків так званої вимушеної оренди навіть після прийняття постанови КМУ від 21.08.2019р. №811, п. 2, якою передбачено можливість оренди приміщення на пл. Народній, 5 обласною радою профспілок. І тут знову прослідковується принцип колективної змови “суд – суду”.

    За судовими рішеннями виконавчою службою арештовані банківські рахунки облпрофради, внаслідок чого працівники Закарпатської облпрофради 9 місяців не отримують заробітну плату, відповідно не перераховуються податки до бюджету.

    У зв’язку з грубим нехтуванням Державною судовою адміністрацією виконання вищезазначеної урядової постанови Кабінет Міністрів України  у 2020 році подав у суд касаційну скаргу на ДСА з цього питання. Нині вона знаходиться у судовому розгляді.

   Крім того, у Верховному Суді України з вересня 2019 року знаходиться і касаційна скарга Закарпатської облпрофради на протиправне розпорядження  Кабінету Міністрів  України від 29.03.2017р. №221-р. Кричущі факти порушення наших майнових прав дають підставу облпрофраді звернутися до Європейського суду.

   Враховуючи викладене вище,  просимо Вас, шановний Володимире Олександровичу, як гаранта Конституції та ініціатора кардинального реформування судової системи України, дати доручення відповідним структурам: об’єктивно і без упередженості розібратися в усіх обставинах жорсткого протистояння профспілок та судових органів щодо будівлі в місті Ужгороді на площі Народній, 5, правомірності судових рішень з цього питання і надати свої висновки. Тиск і грубі порушення прав найбільшої громадської організації краю, що відстоює права та інтереси членів профспілок, є недопустимим у громадянському суспільстві.

        Сподіваємося на розуміння і підтримку.
Додаток: 1 Рішення виконавчого комітету Закарпатської обласної Ради депутатів трудящих від 17.01.1963р. №24;

  1. Розпорядження Ради Міністрів СРСР від 25.05.1949р. №7914р.;
  2. Розпорядження КМУ від 07.12.2011р. №1241-р «Про передачу будівлі військового містечка №43 в м. Ужгороді»;
  3. Фото будівлі №2 в м. Ужгороді на вул. Другетів, 91;

   5. Постанова КМУ від 21.08.2019р. №811 «Деякі питання використання державного майна професійними спілками та їх об’єднаннями».

  1. Акт приймання-передачі військового містечка №43, будівлі №2, яка розташована за адресою: м. Ужгород, вул. Другетів, 91, Закарпатської області від 26.01.2012р.

За дорученням Президії

З повагою,

Голова Закарпатської облпрофради                        Володимир Фленько