Про підсумки роботи та виклики на рік прийдешній

Про підсумки роботи та виклики на рік прийдешній

   22 грудня 2020 року вже традиційно для цього року у режимі онлайн відбулось засідання пленуму та президії комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

   З підсумками ІХ з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України та завданнями, що стоять перед президією комітету обласної організації Профспілки слухачів ознайомила голова обласної організації Тетяна Повханич.

      По другому питанню порядку денного щодо внесення змін до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки членів пленуму було проінформовано про наступне. Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, керуючись нормами статті 14 Закону України «Про колективні договори та угоди» та враховуючи складну ситуацію, пов’язану з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, домовилися про внесення змін до Галузевої Угоди, доповнивши пункт 8.3 підпунктами 8.3.16 та 8.3.17 наступного змісту:

«8.3.16. Надавати матеріальну допомогу в розмірі не менше мінімальної заробітної плати працівникам закладів та установ освіти у випадках їх захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, а також захворювання членів їхніх сімей чи близьких родичів, або втрати через хворобу членів сім’ї або близьких родичів.

8.3.17. Встановити доплати медичним працівникам закладів та установ освіти в розмірі 50% мінімальної заробітної плати, як таким, що забезпечують життєдіяльність населення, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2020 р. № 610 року «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» для фахівців, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я».

    Згодом був затверджений складений на підставі кошторисів обласної, міських, районних організацій профспілки, профкомів закладів вищої освіти Зведений кошторис доходів та видатків обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2021 рік

   На цьому питання пленуму були вичерпані та онлайн-зустріч перейшла у засідання президії.

   Заслухавши та обговоривши перше питання порядку денного, яке озвучила очільниця обласної організації щодо застосування норм Статуту Профспілки при визначенні структури обласної організацій та її організаційних ланок в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, внесенні змін у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, президія комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки постановила   затвердити структуру обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, а організаційним  ланкам Профспілки затвердити структуру територіальної організації Профспілки на засіданнях виборних органів

  Також першочерговим завданням для організаційних ланок стоїть питання приведення до відповідності Статуту Профспілки та новому адміністративно-територіальному устрою назви територіальної організації та первинних профспілкових організацій, здійснення реєстрації структурних ланок Профспілки відповідно до єдиних вимог, внесення змін у Єдиний державний реєстр юридичних осіб.

  Про підсумки передплати на видання «Профінформу» ФПУ на 2021, а саме: «Профспілкові вісті» та «Бібліотечку голови профспілкового комітету» проінформував спеціаліст з інформаційної роботи обласної організації Федір Смірнов.

   Затвердили на засідання президії план основних заходів комітету обласної організації Профспілки на 2021 рік та кошторис доходів та витрат комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2021 рік.

     Наостанок для  узагальнення результатів Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах, закладах та організаціях Міністерства освіти і науки України в області у 2020 був затверджений склад обласної оглядової комісії.

Прес-служба обласної організації Профспілки