Звернення обласної ради професійних спілок щодо підвищення цін і тарифів на енергоносії...

Звернення обласної ради професійних спілок щодо підвищення цін і тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення

Прем’єр-міністру України

Денису Шмигалю

Копія: Голові Закарпатської обласної

державної адміністрації

Анатолію Полоскову

ЗАЯВА

Президії Закарпатської обласної ради профспілок

Шановний пане Прем’єр-міністре!

   Президія Закарпатської обласної ради профспілок на вимогу майже 100 тисяч спілчан краю висловлює свій  протест проти підвищення цін і тарифів на енергоносії та комунальні послуги для населення. Підтвердженням цьому є десятки звернень з даного питання до Закарпатської обласної ради профспілок, а також перекриття автошляхів на знак протесту проти підвищення тарифів.

   Профспілки Закарпаття не раз зверталися до Кабінету Міністрів України з пропозицією удосконалити державну політику в енергетичному секторі. В сучасних умовах карантинних обмежень цілком виключити втручання держави в соціально-економічні процеси неможливо, оскільки ринковий розподіл по своїй природі є несправедливим. Проте ринкові перетворення у ньому були до кінця не продуманими і поспішними.

   Зокрема, за рішенням Уряду з 1 травня 2016 року відбулося майже вдвічі підвищення цін на природний газ для побутових споживачів, що призвело до суттєвого збільшення тарифів на комунальні послуги. Наразі, створивши ринок постачання природного газу, енергопостачальні компанії, без будь-якого обґрунтування, щомісячно збільшують ціни на природний газ. Люди в розпачі, їм важко зорієнтуватися з ким і на який період укладати договори на постачання газу, а в результаті змушені економити його витрачання, і в період пандемії мешкати в приміщеннях, що майже не опалюються.

   Тарифна політика регулярного підвищення вартості на електроенергію і газ для побутових споживачів формує захмарні тарифи на інші комунальні послуги, й зокрема, на водопостачання та водовідведення, створює соціальну напругу серед населення, сприяє додатковому фінансовому навантаженню, і як результат – неможливості громадян розраховуватись за отримані послуги.

   Це антисоціально та антигуманно. Позиція профспілок нашого краю – незмінна: державна цінова політика в енергетичному секторі має бути узгоджена з політикою у сфері доходів та оплатою праці. Не можна перекладати на людські плечі невирішені проблеми економіки та господарювання в країні, які мають компетентно і ефективно розв’язувати урядовці.

   Сподіваємося, що Уряд і Ви, шановний пане Прем’єр-міністре, відчуваєте стурбованість суспільства щодо стану справ у нашій державі. За Вами – негайне і радикальне втручання у сферу, яка стає неконтрольованою і злочинною.
Діяльність нафтової і газодобувної промисловості має бути прозорою, а весь видобутий вітчизняний газ спрямовано на потреби населення України.
Профспілки Закарпаття, відстоюючи інтереси мешканців нашої області, вимагають  негайного накладення Урядом мораторію на підвищення тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги для населення під час подолання наслідків пандемії, спричиненої коронавірусною інфекцією.

   Сподіваємось, що Ви  з порозумінням поставитеся до позиції профспілок і в період дії карантинних заходів не допустите необґрунтованого підвищення цін і тарифів на енергоносії і комунальні послуги для побутових споживачів.

За дорученням Президії

Голова Закарпатської облпрофради                            Володимир Фленько

Переглянути звернення до Прем’єр-міністра України та голови Закарпатської обласної

державної адміністрації

Переглянути звернення до народних депутатів України, голови Закарпатської обласної ради та депутатів Закарпатської обласної ради