Старт ювілейного сезону премії Global Teacher Prize Ukraine

Старт ювілейного сезону премії Global Teacher Prize Ukraine

  25 березня 2021 року на онлайн-брифінгу ГО «Освіторія» оголосила про старт п’ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.

  Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

   Премія в Україні – це частина світового руху Global Teacher Prize, «Нобелівки для вчителів», яку започаткував арабський мільярдер та філантроп Санні Варкі, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. За 4 роки у Премії взяли участь понад 8500 педагогів з усієї України.

У 2021 році про старт нового сезону Global Teacher Prize Ukraine оголосили українські полярники Національної антарктичної станції «Академік Вернадський».Полярники подякували вчителям та закликали українців відзначити їх роль, номінуючи їх на участь у престижній премії.

«Цього року Україна святкує 30 років Незалежності та відзначатиме свої здобутки. Ми хочемо, щоб країна не забувала: за кожним великим досягненням стоїть вчитель. За станцією «Академік Вернадський» в Антарктиді, за перемогами на Євробаченні та на Олімпіадах, за українцями в NASA та українськими компаніями у Кремнієвій долині. Відзначимо тих, хто надихнув, навчив, виховав наших науковців, спортсменів, артистів, бізнесменів та громадських діячів. Закликаю кожного українця згадати про тих, хто стояв на початку його чи її успіху», – сказала Зоя Литвин, засновниця національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

Внесок українських вчителів у здобутки української освіти відзначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, який теж взяв участь у бирфінгу.

«Усе починається з учителя. Завдяки його праці, знанням, доброті та любові зростають нові й нові покоління юних українців. Саме освітяни щоденно віддають школярам, студентам скарби своїх знань, прищеплюють їм почуття любові до України, вселяють віру в їхні сили, вчать долати труднощі та здобувати перемоги. Це від їхнього професіоналізму та наполегливості залежить якість освіти. Вчителі будують Нову українську школу, вкладаючи в учнів частинку своєї душі», – відзначив міністр.

«Сучасний вчитель – це людина, яка здатна донести дітям усю багатоманітність світу, з його викликами та перемогами, невдачами та успіхами, сумнівами та цінностями. Тільки через душевну щирість учителя дитина по краплині буде вбирати той досвід для свого успіху», – сказав переможець 2020 року Василь Дяків.

Педагогів, які працюють з дітьми, що мають особливі освітні потреби й навчають в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках та інклюзивних класах, традиційно відзначає у власній номінації «Вибір серцем» телеведуча 1+1 Наталія Мосейчук.

«Моя номінація в рамках премії Global Teacher Prize Ukraine – це «Вибір серцем». Як і щорічно, ми обиратимемо освітнього терапевта, який працює в освітніх просторах при лікарнях. Сьогодні 16 тисяч дітей перебувають у лікарнях і потребують таких освітніх послуг. Кількість учителів у лікарнях зростає. Також, вперше цього року ми будемо обирати вчителя, який працює у прифронтових регіонах та тих, хто їздить туди зі спеціальною волонтерською місією. Вважаю, що зараз дуже потрібно підтримати тих, хто там працює», – сказала Наталія Мосейчук і закликала учнів та батьків номінувати своїх вчителів.

Про українських учасників Премії знають і у світі: минулого року одразу двоє українців Олександр Жук та Наталя Гладких увійшли до 50 найкращих учителів планети, а мелітопольська школа, де працює переможниця 2019 року Наталя Кідалова, потрапила до ТОП-100 шкіл світу.

Переможець світової премії Global Teacher Prize 2020 Ранджит Дісалі, який розділив винагороду в 1 мільйон доларів США із рештою фіналістів, також привітав українських вчителів та закликав їх подаватись на Премію і розказати про себе світові, наголосивши: «Ключ до усього – повага до ідей та статусу вчителювання».

Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня 2021 року на сайті Преміїglobalteacherprize.org.ua.

Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні.

Переможця оголосять 2 жовтня 2021 року у Міжнародний день учителя.

Інна Михальченко