ПАРЄ: в демократичному суспільстві імунізація має бути доступною, але не примусовою

ПАРЄ: в демократичному суспільстві імунізація має бути доступною, але не примусовою

   Парламентська Асамблея Ради Європи закликає держави-члени та Європейський Союз утриматися від дискримінації громадян, у зв’язку з тим, що він/вона не був вакцинований.

   Після винайдення вченими вакцини проти Covid-19, відбулося 5-е засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи, на якому було заслухано звіт Комітету з соціальних питань, охорони здоров’я та сталого розвитку і прийнято Резолюцію № 2361 (2021) «Вакцини проти Covid-19: етичні, юридичні та практичні міркування», основними тезами якої стало:

  • п.7.3.1 забезпечити, щоб громадяни були поінформовані про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не зазнає політичного, соціального чи іншого тиску на вакцинацію, якщо вони цього не хочуть.
  • п. 7.3.2 забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації у зв’язку з тим, що він/вона не був вакцинований, через можливі ризики для здоров’я або не бажає вакцинуватися;
  • п.7.5.2 використовувати свідоцтва про вакцинацію виключно за призначенням для моніторингу ефективності вакцини, потенціальних побічних ефектів та небажаних явищ.

Разом з тим, Асамблея підтримує позицію Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй про те, що вакцина проти Covid-19 повинна бути глобальним суспільним благом, а імунізація повинна бути доступною скрізь і кожному.

Профспілка розділяє позицію ПАРЄ, що в демократичному суспільстві імунізація має бути доступною, але не примусовою і найвищою цінністю є здоров’я та захист прав учасників освітнього процесу. 

Відділ експертно-правової роботи