Звернення президії Закарпатської обласної ради професійних спілок

Звернення президії Закарпатської обласної ради професійних спілок

ЗВЕРНЕННЯ

Президії Закарпатської обласної ради професійних спілок

Шановні народні обранці,  наші земляки – закарпатці!

   Як стало нам відомо, що на пленарному засіданні Верховної Ради України заплановано розгляд законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» за № 5371 та законопроєкт № 5388 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин».

   В основу цих законопроєктів покладено розроблений ще Урядом О. Гончарука проєкт Закону України «Про працю» (реєстр. № 2708), який отримав негативну оцінку МОП, ООН та був жорстко розкритикований профспілками України та світу.

   Запропоновані законопроєкти №5371, №5388  створюють можливості для експлуатації найманих працівників в Україні та повного і безконтрольного диктату роботодавців, які мають більше можливостей та впливу в трудових відносинах.

   Водночас законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681) ініціюється позбавлення повноважень профспілок як сторони соціального діалогу щодо проведення узгоджувальних процедур проєктів законів та інших нормативно-правових актів у сфері трудових та соціально-економічних відносин, правозахисної функції, а також існуючих законних гарантій для профспілкових активістів.

   Вважаємо, що реалізація вищезазначених законодавчих ініціатив може призвести до масових порушень прав найманих працівників, гарантованих Конституцією України та міжнародним законодавством, зокрема їх права на об’єднання та колективний захист. Крім того, статтею 296 Угоди про асоціацію України та ЄС визначено, що жодна сторона не повинна послаблювати або знижувати рівень охорони праці, передбачений в її законодавстві.

   Констатуючи системність наступу на трудові права працівників і профспілок, усвідомлюючи реальну загрозу руйнації профспілкового руху з боку влади, профспілки Закарпаття звертаються до Вас, шановні народні депутати, відмовитись від підтримки законопроєктів №№ 5371, 5388, 2681  і водночас підтримати альтернативні законопроекти №5371-1 та №5388-1.

Заздалегідь вдячні за розуміння.

За дорученням Президії

Голова облпрофради                                                Іван  ЗЕЛІНСЬКИЙ