У пріоритеті – відстоювання належного захисту трудових прав освітян

У пріоритеті – відстоювання належного захисту трудових прав освітян

   27 квітня 2021 року відбулось розширене засідання президії комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Вже традиційно захід проводився дистанційно за допомогою програми ZOOM.

  Голова обласної організації Тетяна Повханич проінформувала учасників щодо питання фінансування загальноосвітніх закладів області та захист трудових прав працівників. «Як відомо, освітня галузь недофінансовується вже не перший рік і виникає питання саме в використанні освітньої субвенції та її залишків за цільовим призначенням, а її цільове призначення – оплата праці» – наголошувала у своєму виступі голова облорганізації.

   Також було зазначено, що Профспілка категорично не погоджується з проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 6», яким пропонується розширити напрями використання освітньої субвенції та її залишків у 2021 році не за цільовим призначенням.

Озвучувались і інші соціально-економічні проблеми галузі, які викликають занепокоєння. Зокрема, порушення трудових прав працівників під час процедури скорочення у зв’язку із переходом працівників до об’єднаних територіальних громад, під час ліквідації і реорганізації районних рад, адміністрацій. Потребують відновлення конституційних і трудових прав педагоги-пенсіонери.

Тож профспілковим органам усіх рівнів слід зосередити увагу та взяти під контроль питання захисту трудових прав працівників у частині суттєвого зменшення залишків освітньої субвенції та розподілу її за цільовим призначенням, на оплату праці у повному обсязі, передбачивши усі надбавки, доплати й матеріальні стимулювання (премії). А для цього в першу чергу – слід законодавчо відобразити фінансову частину у колдоговорах та Угодах, зокрема звернути увагу на реформовані заклади освіти, зазначила Тетяна Повханич.

Про завдання організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку членів профспілки та їх дітей у 2021 році присутніх ознайомила головний бухгалтер обласної організації Профспілки Наталія Кробинець. Була затверджена Програма «Оздоровлення і відпочинок 2021 року» з урахуванням обмежувальних заходів через COVID-19. Згідно Програми оздоровлення та відпочинок буде здійснюватись за трьома напрямками: відпочинок на морі, оздоровлення в санаторіях та літнє оздоровлення та відпочинок дітей членів профспілки на базах заміських оздоровчих таборів області та за її межами.

   Традиційно пройде і організація відпочинку членів профспілки та їх дітей влітку 2021 року на базі відпочинку «Галчонок»: графік змін організований, квоти розподілені, договір з базою на стадії підписання.

  Наостанок очільниця обласної організації Профспілки оголосила про проведення у 2021 році у профспілкових організаціях області Року соціального партнерства та повідомила про затверджені заходи у рамках даної ініціативи.

         Прес-служба обласної організації Профспілки